21.07.2014 11:13 Age: 5 yrs

Nagroda Sebastiana Kneippa 2014


Uroszystość nadania nagrody (od lewej do prawej): dr Hans Horst Fröhlich (Fundacja Kneipp), prof. dr Jürg Gertsch, dr med. Christian Busch, dr Bruno Frank (Fundacja Kneipp/ wsześniej firma Kneipp), dr med. dr n. przyr. Sascha Venturelli i burmistrz Bad Wörishofen Paul Gruschka (zdjęcie: A. Kreipl, Kneipp spόłka z o.o.)

 

W tym roku Nagrodę Sebastiana Kneippa dzielą między sobą dwa zespoły badawcze z zakresu fitoterapii.  

 

 

Prof. dr Jürg Gertsch z Instytutu Biochemii i Medycyny Molekularnej w Brnie został nagrodzony za wyniki badań dotyczące przeciwzapalnego działania imbiru. Dr Christian Busch i dr dr Sascha Venturelli z Kliniki Uniwersyteckiej w Tübingen otrzymali wyrόżnienie za kliniczne naukowe badania onkologiczne nad witaminą C i występującym w winogronach i czerwonym winie polifenolem resweratrolem.

 

Nagrody wręczał dr Hans Horst Fröhlich, pierwszy przewodniczący Fundacji Kneippa, w ramach wieczornej uroczystości w dniu 23.05.2014 r., w Sebastianeum w Bad Wörishofen- miejscu działalności Sebastiana Kneippa . Historyczny budynek założył sam ksiądz Sebastian Kneipp w roku 1891.

 

Nagroda Sebastiana Kneippa nadawana jest przez Fundację Sebastiana Kneippa i firmę Kneipp GmbH od roku 1971 i jest dotowana kwotą 10 000 Euro. Do Kolegium Sędziowskiego Nadawania Nagrody należą znani naukowcy niemieckich i zagranicznych uniwersytetόw. 

 

Nagroda Sebastiana Kneippa wspiera medyczne i farmaceutyczne prace naukowe przekazujące nowe informacje o terapii Kneippa. Obok pięciu filarόw terapii Kneippa – hydroterapii, fitoterapii, terapii żywieniowej, ruchowej i porządkowej – mogą zostać wyrόżnione rόwnież wyniki badań z zakresu prewencji i rehabilitacji.


© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.