Kneipp – droga do długofalowości

Od 120 lat Kneipp reprezentuje skuteczne produkty stworzone na bazie natury i w oparciu o całościową filozofię Kneippa. Naszym zadaniem jest długoterminowe i sukcesywne kontynuowanie tradycji przedsiębiorstwa i marki oraz sprostanie wymaganiom dzisiejszych czasόw  - szczegόlnie w obliczu kurczących się zasobόw naturalnych.

W firmie Kneipp jesteśmy świadomi odpowiedzialności, że styl naszego życia dzisiaj nie może odbywać się kosztem przyszłych generacji i natury. Od jakiegoś czasu intensywnie zajmujemy się wszystkimi aspektami długofalowości w związku z działaniami przediębiorstwa Kneipp. W ten sposόb stworzyliśmy strategiczną podstawę do tego, by wprowadzić zasadę długofalowości we wszystkich dziedzinach przedsiębiorstwa i strategiach działόw. Jednocześnie temat ten w firmie Kneipp nie jest nowością, gdyż od zawsze ściśle związany jest z całościową filozofią Sebastiana Kneippa, ktόra od czasόw powstania marki i przedsiębiorstwa Kneipp jest wytyczną wszelkich działań.

 

Jesienią roku 2010 integrowano długofalowość jako stały element strategii przedsiębiorstwa Kneipp. Od tego momentu wkładamy wiele czasu i starań w planowanie i realizację rόżnych projektόw związanych z długofalowością, jak np. redukcja opakowań czy też rekompensacja nieuniknionej emisji CO2. Wszystkie nasze działania w tej dziedzinie dokumentujemy w raporcie „Kneipp® - droga do długofalowości”.

 

 

Fakt, iż nasze starania procentują, a firma Kneipp jest na dobrej „drodze do długofalowości“, potwierdza niezależney certyfikat GREEN BRAND, ktόry firma Kneipp otrzymała w 2013 r. za swoje wzorcowe działania w zakresie ochrony środowiska i klimatu.

 

Międzynarodowa organizacja GREEN BRAND wyrόżnia wszystkie te marki produktόw, ktόre produkowane są w sposόb przyjazny dla środowiska, angażują się w zachowanie naturalnych przestrzeni życiowych i w dużym stopniu zobowiązują się do ochrony natury, zachowania rόwnowagi w naturze, jak i długofalowości.

 

Więcej na temat długofalowości:

Tu można ściągnąć naszą kompletną broszurę w j. niem. o długofalowości w pliku PDF.

 

 

Die Kneipp Nachhaltigkeits-Broschüre 2013
© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.