Masło shea

Zbiory owocόw shea w Burkina Faso
Zbiory owocόw shea w Burkina Faso

Od dawien dawna ludzie mieszkający w Afryce używają masła shea, masła roślinnego pozyskiwanego z orzechόw dziko rosnącego drzewa shea, zwanego rόwnież drzewem karité. W regionach skąd pochodzi masło shea ludzie wierzą w jego bezcenną siłę pielęgnacyjną i leczniczą. Uchodzi tam za sprawdzony naturalny środek, dzięki ktόremu można zachować piękno i zdrowie skόry aż do podeszłego wieku. Ludzie stosują je rόwnież jako środek przeciwzapalny, przeciwbόlowy, przeciw swędzeniu, na blizny i oparzenia.  

 

Firma Kneipp stosuje w swoich produktach masło shea firmy AAK, ktόra zgodnie z zasadami UN Global Compact wspiera projekt w Burkina Faso. W ramach tego projektu zbierane są plony i w tradycyjny sposόb wytwarzane jest masło shea. Dzięki stosowaniu tego masła shea bezpośrednio zyskują rodziny tam na miejscu i mają zapewnione utrzymanie.

Dlaczego masło shea jest tak cenne dla pielęgnacji skόry?

Masło shea zawiera obok trόjglicerydόw nienasyconych kwasόw tłuszczowych wysoki procent części niezmydlanych. Niezmydlone części tłuszczόw zmiękczają skόrę i zamykają wilgoć w wierzchniej warstwie skόry. Kremy zawierające masło shea szybko i rόwnomiernie rozprowadzają się na skόrze. Szybko się wchłaniają nie pozostawiając tłustej warstwy i na długo chronią skόrę przed wyschnięciem.

 

Następna strona: Weryfikacja Carbon Footprint 2011

© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.