Odpowiedzialność za społeczeństwo

Przedszkole Kneippa w Eisenberg
Przedszkole Kneippa w Eisenberg

Dobre samopoczucie i zdrowie ludzi są punktem centralnym filozofii Sebastiana Kneippa, a więc rόwnież i firmy Kneipp. Nie ogranicza się to tylko i wyłącznie do gamy produktόw leczniczych dla konsumenta, lecz jest wyrażane rόwnież poprzez wspieranie rόżnych projektόw socjalnych.

Zlecenia dla instytucji socjalnych

 

Przy produkcji opakowań na prezenty, displayόw czy też w przypadku prac przepakowaniowych firma Kneipp preferencyjnie traktuje oferty placόwek socjalnych, jak np. od Mainfränkische Werkstätten (lokalny ośrodek warsztatόw i pracy dla ludzi niepełnosprawnych). Przyczynia się to zarόwno do tego, że wiele ludzi z niepełnosprawnością fizyczną i wieloraką ma miejsce pracy i zabezpieczenie społeczne, jak i daje im możliwość wykonywania rόżnorodnych zadań ukierunkowanych na ich możliwości i potrzeby.

Wspieranie przedszkoli integrujących filozofię Kneippa

W ramach programu lojalnościowego „Rodzina Kneipp”,  dwa procent obrotόw dokonanych za pomocą "Karty Klienta Kneipp" przeznaczony jest dla przedszkoli, ktόre w swoją codzienną pracę wcielają teorię Sebastiana Kneippa o pięciu filarach zdrowia: woda, rośliny, ruch, żywienie i balans.

Darowizny zamiast prezentόw reklamowych

Kolejna rzecz: firma Kneipp nie wysyła prezentόw bożonarodzeniowych czy reklamowych, w zamian za to corocznie ofiarowuje jako darowiznę odpowiednio większą sumę pieniędzy, przykładowo w roku 2011 na projekt dla dzieci i młodzieży stowarzyszenia „Pomoc w walce z rakiem” przy Klinice Uniwersyteckiej Würzburg.

Taki sposόb postępowania, oprόcz celu charytatywnego, chroni rόwnież zasoby środowiska naturalnego (mniejsze zapotrzebowanie na energię, mniej odpadkόw i emisji w transporcie).

 

Następna strona: Przyznawanie nagrody Sebastiana Kneippa

© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.