Przyznawanie nagrody Sebastiana Kneippa

Sebastian Kneipp

 

Firma Kneipp i fundacja Sebastiana Kneippa wspierają badania naukowe dot. terapii Kneippa

Sebastian Kneipp zdobył swoją wiedzę o zdrowotnym działaniu wody i roślin dzięki wieloletnim doświadczeniom i zabiegom odwołując się przy tym do znanych od stuleci wynikόw medycyny klasztornej. Jednocześnie wyraził zdecydowane życzenie, że jego doświadczenia powinny zostać przebadane i potwierdzone naukowo. W myśli tego firma Kneipp i fundacja Sebastiana Kneippa od wielu lat wspierają badania naukowe dotyczące terapii Kneippa.

Dlatego od roku 1971 przyznawana jest nagroda Sebastiana Kneippa za prace naukowe przekazujące nowe informacje o terapii Kneippa. Nagroda pieniężna wynosi 10 000 €. Nagroda przyznawana jest według ścisłych kryteriόw, z głόwnym naciskiem na terapię roślinną:

  • Prace badające wspόłdziałanie fitoterapii z jedną lub kilkoma z metod terapii Kneippa (hydroterapia, żywienie, terapia ruchowa, terapia porządku)
  • Prace o działaniu i skuteczności roślin leczniczych lub przetworόw roślinnych oraz w szczegόlności identyfikacja składnikόw mających wpływ na skuteczność  lub też wyjaśnienie mechanizmόw działania jakiejś rośliny lub jej składnikόw.
  • Prace o wspόłdziałaniu kilku roślinnych składnikόw
Kneipp Preis Verleihung 2012

 

Do Kolegium Sędziowskiego Nadawania Nagrody należą znani naukowcy niemieckich i zagranicznych uniwersytetόw. W miarę upływu lat nagrodzonych zostało wiele wybitnych prac i naukowcόw.

 

2012 r. - prace badawcze na temat substancji czynnych zawartych w brokułach, ktόre atakują rakowe komόrki macierzyste hamując w ten sposόb agresywny wzrost raka. Laureatka: prof. dr nauk przyrodniczych Ingrid Herr.

Dalsze informacje o znakomitych pracach lat ubiegłych znajdą Państwo na stronie 7 obszernej dokumentacji „Kneipp – droga do długofalowości" (dokument w j.niem.).

 

Otworzyć lub zapisać jako plik PDF 

© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.