Spięte mięśnie

Prawie każdy zna to uczucie: obciążenia fizyczne, do ktόrych nie jesteśmy przyzwyczajeni, jednostronne ruchy, nieodpowiednia postawa ciała czy długie siedzenie lub stanie powodują napięcia i przeciążenie mięśni.

 

Wiele ludzi cierpi przez nadmiernie spięte mięśnie karku i plecόw. Ma to wielki wpływ na nasz nastrόj. Jesteśmy zestresowani i rozdrażnieni, ponieważ dręczy nas pewien, zazwyczaj nieprzyjemny ucisk i bόl w okolicach karku i plecόw. Poprzez odpowiedni masaż i ciepło można pozbyć się bόlu karku i plecόw i przywrόcić w ten sposόb dobre samopoczucie.

 

Masaż klasyczny

 

Masaż jest terapią bodźcową, podczas ktόrej wykonuje się ręką zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki wierzchnie ciała i muskulatury (sprężyste odkształcanie). Masaż klasyczny wykonuje się w przypadku zaburzeń aparatu ruchu (skόra, mięśnie, ścięgna, kości, stawy), tudzież w celu zapobiegania takowym. Masuje się skόrę, tkankę łączną i tłuszczową, jak i muskulaturę.


Wszystkie ruchy masażu wywierają wpływ - o rόżnym nasileniu - na skόrę, mięśnie i tkankę łączną, jak i znajdujące się w niej naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy. Działanie masażu opiera się z jednej strony na polepszeniu ukrwienia i przemiany materii w miejscu masowania, a z drugiej strony na pobudzaniu wielu nerwόw w skόrze i mięśniach.

Jeżeli chcą Państwo pozbyć się napięć mięśni w kąpieli, to polecamy produkty do kąpieli Kneipp®,  ktόre zawierają cenne ekstrakty z roślin. Ciepła woda rozgrzewa mięśnie i pomaga w błogi sposόb pozbyć się napięć w obszarze plecόw i karku.   

Wyciąg z diabelskiego pazura (zwanego też czarcim pazurem) znany jest jako domowy środek na stawy i mięśnie. W kosmetykach stosowany jest do pielęgnacji po wysiłku sportowym. Kajeputowy olejek eteryczny pobudza ukrwienie i wspiera rozluźnienie mięśni.

Dodatkowo, wspomagająco polecamy nasz Kneipp® Olejek do masażu Arnika, ktόry jednocześnie pielęgnuje, rozgrzewa i rozluźnia. Ten potrόjny efekt wywołują rόżne, roślinne składniki.

 

Cenny olejek migdałowy, masło shea i prowitamina B5 pielęgnują skόrę czyniąc ją gładką i miękką. Ekstrakt pozyskany z imbiru rozgrzewa i wspiera dobroczynne działanie masażu w danych partiach ciała. Jednocześnie substancje aktywne arniki wspierają rozluźnienie mięśni, a w połączeniu z masażem mogą zapobiegać zakwasom.

© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.