Składniki

Kneipp Forschung Inhaltsstoffe

Do wytworzenia produktόw kosmetycznych potrzeba oprόcz składnikόw pielęgnujących, jak np. olejkόw roślinnych i przerόżnych substancji czynnych, wiele substancji pomocniczych. Chodzi tu o substancje o wielorakich funkcjach, jak np. emulgatory, składniki nadające konsystencję czy zapach.

 

Wyboru naszych składnikόw dokonujemy ukierunkowanie, starannie,  pamiętając o ochronie zasobόw naturalnych. Wybierając surowce bazujemy z jednej strony na wieloletnim doświadczeniu w formułowaniu receptur a za drugiej strony na nowych naukowych odkryciach technologiczno-rozwojowych i dermatologicznych.

 

Na wszystkich produktach kosmetycznych znajdują się pełne listy wszystkich składnikόw, w kolejności malejącej w zależności od ich koncentracji. Tak zwana nomenklatura INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) jest dla produktόw kosmetycznych wiążąca i obowiązuje w krajach Unii Europejskiej od 1997.

 

Aby przybliżyć Państwu znaczenie składników w naszych produktach kosmetycznych, będziemy Państwu na tej stronie regularnie przedstawiać szczegółowo wybrane substancje.

 

Naukowy opis poszczególnych składników:

© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.