Filozofia przedsiębiorstwa

Kneipp-Werjke Unternehmensphilosophie

Firma Kneipp – w harmonii ze zdrowiem i naturą

Kneipp działa naturalnie. Zgodnie z tym motto firma Kneipp stawia na sprawdzone i skuteczne produkty opracowane w oparciu o naturę i badania naukowe. A to wszystko z tradycjami: od roku 1891 naturalne zdrowie ludzi jest w centrum zainteresowania firmy Kneipp, ktόra dziś pragnie wspierać konsumenta słowem i czynem poprzez całościową koncepcję oraz produkty zorientowane na jego potrzeby. Pięć filarόw filozofii Kneippa – woda, rośliny, ruch, żywienie i wewnętrzny balans w wyjątkowy sposόb uzupełniają koncepcje dotyczące produktόw Kneipp. 


Jakość ma ogromne znaczenie dla firmy Kneipp. Oznacza to: pierwszej jakości surowce roślinne jako punkt wyjściowy wszystkich produktόw, kosztowne metody wykonywania analiz i łagodny proces przetwarzania w innowacyjnych procesach produkcyjnych. Co więcej jakość znaczy dla firmy Kneipp rόwnież zagwarantowanie najwyższego stopnia korzyści, skuteczności i bezpieczeństwa wyrobόw.  Produkty są możliwie najbardziej zbliżone do naturalnych i wytwarzane ze starannością, jakiej wymaga produkcja lekόw.

Niesamowicie wysoki standard jakości kosmetyków firmy Kneipp ma swoje oparcie w starannie dobranej kompozycji składnikόw, naukowo udowodnionej skuteczności receptur oraz o ugruntowanej od pokoleń wiedzy o leczeniu zasobami natury i farmakologii, zdobytej dzięki doświadczeniu.

Jako producent farmaceutykόw, kosmetykόw i produktόw spożywczych mamy wysokie wymagania co do jakości  i długofalowości naszych produktόw i naszych działań. Z tego powodu tematy takie jak ochrona środowiska czy też bezpieczeństwo pracy mają u nas wysoki priorytet.

Wyrazem naszego zaangażowania  jest posiadanie wielu certyfikatόw, ktόre są regularnie potwierdzane przez  niezależnych rzeczoznawcόw.Certyfikaty jakości produktόw:

  • Zezwolenie na wytwarzanie lekόw (Ochsenfurt - Hohestadt)
  • Zezwolenie na wytwarzanie lekόw (Heidingsfeld)
  • International Food Standard (IFS) – Międzynarodowy Standard Bezpieczeństwa Żywności

 

Certyfikaty w zakresie biologii i ochrony środowiska:

  • certyfikat BIO
  • zielony certyfikat (certyfikat ekologiczny)
  • Eccocert-certyfikat jakości dla kosmetykόw naturalnych

Już sam Sebastian Kneipp pragnął naukowego potwierdzenia swoich sukcesόw leczniczych. I rόwnież dziś firma Kneipp podąża za tą ambicją i prowadzi intensywne badania i rozwόj. W przypadku nowych produktόw dodatkowo przeprowadzane są niezależne badania naukowe  dotyczące ich skuteczności.

 

Nasze pochodzenie, w głόwnej mierze oparte o osobę Sebastiana Kneippa i jego całościową filozofię, czyni nas jedynymi w swoim rodzaju. Również dzisiaj czujemy się też zobowiązani wielkim dziedzictwem nauki o naturze naszego założyciela i człowieka, od którego pochodzi nasza nazwa. Sebastiana Kneippa i jego wizjonerski pomysł na życie traktujemy jak rozpięty dach, a sprawdzone i doceniane działanie naszych kosmetyków oraz ich naturalność jako fundament nośny marki Kneipp.

© 2019 Kneipp. Wszelkie prawa zastrzeżone.